×
خانه
خدمات ▾
راهکار ها ▾
توسعه دهندگان ▾
درباره ما ▾
قوانین و مقررات

ارائه پایانه فروشگاهی یا دستگاه پوز (POS) بانک گردشگری

دستگاه پوز (POS) یا پایانه فروشگاهی، پرداخت‌های حضوری مشتریان کسب‌وکار شما را از طریق کارت‌های بانکی عضو شتاب دریافت کرده و به حساب شما در بانک مدنظرتان واریز می‌کند. گردش پی در کنار ارائه انواع ابزارهای تراکنش مالی آنلاین، در زمینه ارائه دستگاه پوز بانک گردشگری نیز به شما کمک می‌کند.

پوز

چرا باید یک دستگاه پوز داشته باشم؟

فارغ از سادگی یا پیچیدگی، مرسوم‌ترین روش پرداخت الکترونیکی مبلغ خریدهای حضوری، استفاده از دستگاه پوز یا به اصطلاح کشیدن کارت است. همین ویژگی موجب می‌شود که اگر در کسب‌وکارتان با مشتریان حضوری سروکار دارید و باید مبالغ خدمات یا محصولات خود را به صورت نقدی از آنها دریافت کنید؛ داشتن یک پایانه فروشگاهی برای شما ضروری باشد.

مزایای پایانه فروشگاهی بانک گردشگری

  • داشتن پنل کاربری حرفه‌ای با ارائه گزارش‌های متنوع
  • امنیت و سرعت بسیار بالا در انجام دریافت‌ها و پرداخت‌ها
  • قابلیت بررسی و چاپ مجدد رسید و جزئیات هر تراکنش
  • ارائه تسهیلات و امتیازات ویژه به دارندگان دستگاه پوز

انواع پایانه‌های فروشگاهی بانک گردشگری

دستگاه پوز سیار

دستگاه پوز سیار به کمک فناوری GPRS و قرار دادن یک سیم‌کارت در آن، می‌تواند در هر جایی مورد استفاده قرار بگیرد. دستگاه پوز سیار برای کسب‌وکارهای در حرکت، مانند فروشگاه‌های آنلاین با امکان پرداخت در محل، انتخاب مناسبی است.

دستگاه پوز تحت شبکه

این دستگاه پوز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سیستم‌های چند فروشندگی کاربرد دارد. این دستگاه از طریق کابل LAN به یک شبکه واحد متصل شده و تراکنش‌ها انجام می‌شود. استفاده از این مدل پایانه فروشگاهی نیازمند وجود شبکه LAN در فروشگاه است.

دستگاه پوز تلفنی

اغلب فروشگاه‌های تک کاربره و کوچک، مانند سوپرمارکت‌ها، رستوران‌ها، تعمیرگاه‌ها و سایر موارد مشابه از این مدل پایانه فروشگاهی استفاده می‌کنند. سادگی اتصال مهم‌ترین ویژگی این دستگاه است؛ چراکه برای استفاده از آن، تنها به یک خط تلفن نیاز دارید.

دستگاه پوز متصل به رایانه

ستگاه پوز متصل به رایانه (PC POS)، قابلیت اتصال به رایانه را داشته و از این طریق امکانات مناسبی را در اختیار پذیرنده می‌گذارد. به عنوان مثال به کمک این دستگاه می‌توان اطلاعات تراکنش‌های انجام شده را به صورت خودکار وارد سیستم حسابداری کرد.

دستگاه پوز چند حسابه

این دستگاه از نظر فیزیکی تفاوتی با سایر دستگاه‌های پوز ندارد. اما ویژگی اصلی آن توانایی واریز مبلغ تراکنش به چند حساب مختلف است. به عنوان مثال وقتی سه شریک می‌خواهند مبالغ تراکنش با نسبتی خاص تقسیم شده و به حساب آنها واریز شود.