×
خانه
خدمات ▾
راه‌کارها ▾
توسعه دهندگان ▾
درباره ما ▾
قوانین و مقررات ▾
قوانین
قوانین و مقررات مرتبط با پرداخت

قوانین عمومی

سایت گردش‌پی در ایران مدیریت‌ شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا چنانچه کاربری اقدام به انتقال وجه و یا خرید و فروش محصولات غیرقانونی کند اطلاعات وی به مراجع ذی‌صلاح ارجاع داده خواهد شد.

علاوه بر خرید و فروش موارد خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران در گردش‌پی، خرید و فروش پول، وجوه مالی و اوراق بهادار (مبادله پول با پول) نیز در گردش‌پی ممنوع می‌باشد. به طور مثال دریافت وجه ریالی و یا تومانی درون گردش‌پی و پرداخت دلاری از طریق پی‌پال در گردش‌پی ممنوع می‌باشد و در صورت مشاهده، حساب کاربری کاربران خاطی مسدود خواهد شد.

استفاده از سرویس گردش‌پی در سایت‌هایی که دارای مضامین غیرقانونی، مضر، تهدیدکننده، توهین‌آمیز، زیان‌آور، غیراخلاقی، افترا‌آمیز و مبتذل باشد و همینطور سایت‌هایی که به نژاد، گروه و یا دسته خاصی از مردم توهین کرده باشند مجاز نمی‌باشد و در صورت مشاهده، شناسه کاربری خاطی توقیف خواهد شد.

استفاده از سرویس گردش‌پی به منظور خرید و فروش غیرقانونی محصولات دارای حق چاپ و نشر (copyright) مجاز نمی‌باشد و در صورت مشاهده و یا گزارش، شناسه کاربری خاطی متوقف خواهد شد.

استفاده از سرویس گردش‌پی در سایت‌های حراج و مزایده ممنوع می‌باشد.

استفاده از سرویس گردش‌پی در سایت‌های تبلیغات کلیکی سرمایه‌گذاری که با عنوان باکس در اینترنت شناخته شده هستند ممنوع می‌باشد. (این ماده قانونی از تاریخ ۱۴ فرودین ماه، بنابر ماده ۲۱ قوانین جرائم رایانه‌ای (بند ه -۶) ابلاغ شده و حداکثر تا ۴۵ روز بعد از ابلاغ سایت‌های فعال در این زمینه می‌بایست نسبت به حذف درگاه گردش‌پی از سایت‌های خود اقدام کنند)

استفاده از سرویس گردش‌پی در سایت‌های فروشگاهی که اقدام به فروش فیلم و سریال می‌کنند و در سامانه ساماندهی نیز ثبت نشده‌اند غیرمجاز است و در صورت مشاهده، حساب کاربری خاطی، توقیف خواهد شد.

استفاده از سرویس گردش‌پی برای موارد خرید و فروش کالاهای زیر مجاز نمی‌باشد:

  • - تمامی موارد منع شده در قانون جرائم رایانه‌ای کشور
  • - کارت‌های بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌بندی
  • - vpn و موارد عبور از فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران
  • - هرگونه آموزش هک و نفوذ و دسترسی غیرمجاز
  • - کالاهایی که به نحوی حقوق ناشر را رعایت نمی‌کنند (خلاف قوانین کپی‌رایت)
  • - کالاهایی که به تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران نرسیده باشند
  • - سیگار و سایر مواد دخانی
  • - مواد مخدر و روان‌گردان